مرکز مشاوره تخصصی بازرگانی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ مرکز مشاوره تخصصی بازرگانی
آرشیو وبلاگ
      مرکز مشاوره تخصصی بازرگانی و سرمایه گذاری ()
حذف برخی کالاهای اولویت دوم از فهرست دریافت ارز مرجع نویسنده: مرکز مشاوره تخصصی بازرگانی - ۱۳٩۱/٧/۱٢

معاون مدیر کل دفتر مقررات واردات و صادرات سازمان توسعه تجارت با تایید حذف برخی کالاهای ردیف دوم از فهرست دریافت ارز مرجع در این باره توضیح داد.

ساسان خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که اولویت دوم کالاهای وارداتی شامل داروهای ساخته شده، مواد اولیه ساخت دارو و تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی است، گفت: با این وجود برخی از این اقلام هم استفاده پزشکی و هم استفاده غیر پزشکی دارند.


براساس توافق انجام شده قرار شد موادی که استفاده پزشکی دارند بتوانند از ارز مرجع برای واردات استفاده کنند، اما سایر مواد یا کالاها باید از ارز موجود در مرکز مبادله بهره ببرند.

خدایی ادامه داد: قرار بر این شد که افراد واردکننده این کالاها ابتدا مشخصات آن را به وزارت بهداشت اظهار و برای آن تاییدیه دریافت کنند. در این صورت اگر این کالاها بنا به تایید وزارت بهداشت مواد اولیه ساخت دارو یا داروی ساخته شده باشند، ارز مرجع دریافت خواهند کرد و در صورتی که استفاده‌ای غیر از این داشته باشند نمی‌توانند از ارز مرجع استفاده کنند.

براساس اعلام قبلی اولویت دوم گروه‌های کالایی برای واردات شامل داروهای ساخته شده، مواد اولیه برای ساخت دارو، تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی است که در داخل تولید نمی شوند یا تولیدات داخلی آن‌ها تکافوی نیاز داخلی را نمی‌دهد.

به گزارش ایسنا، محرومیت بخشی از کالاهای اولویت دوم از دریافت ارز مرجع بر اساس اطلاعیه‌ای است که در ورودی ساختمان مرکز مبادله دارندگان و متقاضیان ارز نصب شده است. بر این اساس کالاهای غیردارویی اولویت دوم نیز باید از این پس از ارز ارائه‌شده در مرکز مبادله دارندگان و متقاضیان ارز با نرخ دو درصد زیر قیمت بازار برای واردات استفاده کنند.

  نظرات ()
مطالب اخیر دوره کارآفرینی کاربردی 15 ابان 1396 وارد کنندگان محصولات پتروشیمی در پاکستان فرصتهای صادراتی مواد پتروشیمی در ترکیه فرصتهای صادراتی خوراک دام در خارج اطلاعات کامل خریداران خارجی شیشه ساختمانی در قطر دستورالعمل تخصصی صادرات زعفران معرفی خریداران خارجی اب معدنی در کشورهای همجوار معرفی 50 وارد کننده اب معدنی در کشورهای حاشیه خلیج فارس معرفی وارد کنندگان مواد غذایی در کشور عراق توصیه های مهم به دارندگان امتیاز واردات خودروی جانبازی و بهزیستی
کلمات کلیدی وبلاگ صادرات شرکتها (٢) صادرات تولید کننده (۱) صادرات واحدهای تولیدی (۱) آموزش بورس (۱) توسعه صادرات (۱) خرید و فروش سهام (۱) واحد تولیدی (۱)
دوستان من معرفی فرصتهای شغلی برای دانشجویان در حین تحصیل وبلاگ مركز تخصصي مشاوره بازرگاني دانش نگار كارون مراحل واردات پوشاک از خارج گمرک ایران کاربردی ترین شیوه آموزش تجارت و بازرگانی قبل از خرید سهام به موارد ذیل توجه کنید شماره حساب مرکز تخصصی مشاوره بازرگانی شرکت مهندسین مشاوره دانش نگار کارون مشاوره اقتصادی شرایط تاسیس 100 فرصت شغلی راهنمای کاربردی واردات خودرو از خارج راهنمای جامع خرید و فروش سهام در بورس چگونه یک شرکت تاسیس کنم جزوات آموزشی کاربردی در صنعت و سرمایه گذاری آموزش واردات کالا به شیوه عملی و اجرایی آخرین آگهی های استخدامی در کشور پرتال زیگور طراح قالب