مرکز مشاوره تخصصی بازرگانی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ مرکز مشاوره تخصصی بازرگانی
آرشیو وبلاگ
      مرکز مشاوره تخصصی بازرگانی و سرمایه گذاری ()
معرفی 40 خریدار خارجی سنگ سرب نویسنده: مرکز مشاوره تخصصی بازرگانی - ۱۳٩٤/۳/٢٤

معرفی خریداران خارجی سنگ سرب در 5 کشور خریدار

 

آلیاژهای سرب نرم حاوی درصد بالائی از سرب می باشند. سرب خام نرم بوده و طبق تقسیم بندی بورس فلزات لندن (LME = London Metal Exchange) دارای حداقل خلوص 97/99 درصد می باشد و اکثر تصفیه کنندگان در حین فرآیند نقره زدائی به خلوص 999/99 درصد دست می یابند. سرب در گروه 14(IVA) جدول تناوبی به عنوان فلزضعیف Poor metals بوده و در دوره 6 قرار دارد. سرب زمانی که در معرض هوا قرار می گیرد، ظاهر خاکستری تیره رنگ و ماتی می یابد اما به صورت سطوح سالم و تازه شکسته به رنگ سفید مایل به آبی است و خاصیت هدایت الکتریکی ضعیفی دارد.

سرب و روی در طبیعت همواره با هم آمیخته بوده و سنگ‌های درونگیر مشترکی دارند. سرب فلزی استراتژیک است زیرا عمده فعالیت‌های شهری و نظامی به انرژی ذخیره شده در باطری‌های اسیدی ـ سربی متکی است. روی نیز کاربرد فراوانی در ساخت آلیاژها دارد. سرب تصفیه شده خالص را سرب نرم می‌نامند. تاکنون 130 نوع کانه سرب شناخته شده است که در میان آن‌ها سولفور سرب مهمترین و اقتصادی‌ترین است و 90 درصد تولیدات سرب ایران از این کانه بدست می‌آید. دیگر کانه مهم سرب سروزیت (PbCO3) است که عیار سرب در این کانه حدود 55/77 درصد می‌باشد. کانسار سرب و روی معمولاً با نهشته‌های مهمی از باریت و فلوئورین همراه است و از این جهت بسیار حائز اهمیت است زیرا در مراحل اکتشاف می‌توان به کانسارهای دیگر نیز دست یافت، علاوه بر آن در فرآیند فرآوری نیز می‌توان از کانی‌های همراه استفاده نمود. نزدیک به 70 درصد تولید ناخالص سرب جهان از کانسنگ آمیخته سرب و روی بدست می‌آید. تاکنون نزدیک به 130 نوع کانی سرب شناخته شده است که از میان آن‌ها سولفید سرب یا گالن مهم‌ترین و اقتصادی‌ترین نوع کانه سرب است و 90 درصد تولید سرب نیز از آن بدست می‌آید. سرب فلزی است نرم با رنگ خاکستری مایل به آبی، جلای فلزی، وزن مخصوص نسبی زیاد (35/11)، با عدد اتمی 82، چکش‌خوار، قابل برش، با نقطه ذوب پایین (4/327 درجه سانتیگراد) و نقطه جوش بالا (1700 درجه سانتیگراد) است.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
بانک اطلاعاتی خریداران سنگ مس در کشورهای خارجی نویسنده: مرکز مشاوره تخصصی بازرگانی - ۱۳٩٤/۳/۱٩

مرکز تخصصی مشاوره بازرگانی در ایران در جهت فراهم نمودن زمینه افزایش صادرات سنگ مس و اشنایی صادر کنندگان با بازارهای هدف - اطلاعات بیش از 40 وارد کننده بزرگ سنگ مس در کشورهای ترکیه - چین - هندوستان و... را جمع اوری نموده است . این اطلاعات بر اساس داده های اتاق بازرگانی کشورها در سال 1394 - 2015 گردآوری شده است

اطلاعات جمع اوری شده برای هر شرکت خارجی

شماره تلفن

شماره فاکس

نام شرکت

ایمیل

ادرس

سایت

 

علاقمندان برای دریافت اطلاعات می توانند با پست الکترونیک dnkaroon1389@gmail.com و یا شماره 09366421329 در ارتباط باشند

  نظرات ()
معرفی وارد کنندگان ماده معدنی کربنات کلسیم نویسنده: مرکز مشاوره تخصصی بازرگانی - ۱۳٩٤/۳/۱٢

ایران یکی از تولید کنندگان ماده معدنی کربنات کلسیم در جهان می باشد .

کلسیم کربنات ماده شیمایی با فرمول CaCO3 است. این ماده می‌تواند به صورت مصنوعی تولید شود و البته در پوسته تخم مرغ و غشای جانورانی به مانند حلزون و خرچنگ نیز موجود است. کلسیم کربنات در داروهای ضد اسید معده نیز استفاده می‌شود. هنگام برخورد با کربنیک اسید به کلسیم هیدروژن کربنات تبدیل می‌شود.

کربنات کلسیم جامد سفید رنگی است که بطور فراوان در ترکیب صخره‌ها در تمام نقاط جهان یافت می‌شود. مهمترین کانیهای آن ، آراگونیت ، سنگ آهک ، ماربل و تراورتن است. به مقدار بسیار کم در آب حل می‌شود. اما در آبی که CO2 محلول داشته باشد، بطور کامل حل شده ، ایجاد کربنات کلسیم می‌کند. انحلال کربنات کلسیم در آبهای جاری که مقداری CO2 محلول دارند، باعث ایجاد سختی در آب می‌شود.

صابون در آبهای جاری بخوبی کف نمی‌کند، اما سختی حاصل از کربنات و بی‌کربنات کلسیم ، موقت بوده ، با جوشاندن آب رفع می‌شود. آستالاگمیت و آستالاگتیت‌های درون غارها از واکنش سنگ آهک با آبهای حاوی CO2 ایجاد شده است. کربنات کلسیم به دو شکل کریستالی یافت می‌شود که کلسیت به شکل هگزا گونال و آراگونیت به صورت رومبو هیدرال است.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آمار کل معادن فعال کشور در سال 1393 نویسنده: مرکز مشاوره تخصصی بازرگانی - ۱۳٩٤/۳/٧

براساس برآورد انجام شده توسط وزارت صنعت و معدن و تجارت  تا پایان سال 93 به تعداد 5 هزارو 400 معدن فعال درکشور شناسایی شده که این تعداد به غیر ارز معادن شن وماسه است که تعداد آنها بالغ بر3 هزارو 500 واحد است.
وی تصریح کرد :‌ طی سال گذشته میزان ذخایرموادمعدنی درمعادن کشوربالغ بر 43 میلیارد تن است

  نظرات ()
انواع معادن در ایران نویسنده: مرکز مشاوره تخصصی بازرگانی - ۱۳٩٤/۳/٧

 

انواع معادن ایران

زغال سنگ:

معادن زغال سنگ شمال ایران از آذربایجان تا خراسان گسترده است.

مرغوبترین جنس زغال سنگ منطقه ى البرز از معادن زیراب به دست مى آید که به کارخانجات ذوب آهن اصفهان حمل مى شود و بقیه در کارخانجات نساجى مازندران (قائم شهر و بهشهر) یا در واحدهاى صنعتى اطراف تهران و کرج استفاده می شود.

 از جمله معادن دیگر منطقه ى البرز مى توان از شمشک،گاجره، نساء، لالون، گرمابدر، الیکا و گلندرود نام برد. ذخیره ى قطعى زغال سنگ کشور را در حدود 282.939.000 تن برآورد کرده اند.

سنگ آهن:

سنگ آهن در بسیارى از نقاط کشور از جمله در بافق، سمنان، شمس آباد ( اراک ) ، زنجان و محلات تاکنون شناسایى شده، و در حال بهره بردارى است.

سنگ آهن در ایران عمدتاً از نوع مانیتیت، هماتیت و یا لیموتیت و اندکى با ترکیبات سولفورى است ودرجهى خلوص بالایى (60%) دارد. ذخایر احتمالى آهن ایران را 7/1 میلیارد تن و ذخایر قطعى آن را بیش از 500 میلیون تن برآورد کرده اند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
راهنمای جامع سرمایه گذاری در بخش معدن نویسنده: مرکز مشاوره تخصصی بازرگانی - ۱۳٩٤/۳/٧

جامع ترین مراحل اخذ مجوز و بهره برداری از معادن در ایران در سال 1394

*امروزه ایجاد معادن از طریق مختلف صورت می گیرد . برخی افراد با مطالعه وجو مواد معدنی در یک منطقه را کشف نمود و آنها این حق را دارند که پروانه اکتشاف را دریافت نمایند . گروه دیگر نیز از طریق اجاره معادن دولتی نسبت به بهره برداری اقدام می نمایند. هر دو بابت بهره برداری از معادن و فروش مواد معدنی ، اجاره ناچیزی را به دولت پرداخت می نمایند ( حقوق دولتی معادن )

*معمولا حقوق دولتی معادن بسیار پایین  بوده و سود معدن تر نیز افزایش پیدا می نماید

مرکز مشاوره تخصصی بازرگانی ایران در جهت ارائه اطلاعات جامع و کامل به علاقمندان سرمایه گذاری در بهره براری از معادن " راهنمای کامل مراحل اخذ مجوز و بهره برداری از معادن در ایران در سال 1394" را تدوین نموده است . در این راهنما آخرین اطلاعات در خصوص ایجاد و تملک یا اجاره یک معدن بر اساس قوانین سال 1394 ارائه شده است .


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخیر اطلاعات کامل خریداران خارجی شیشه ساختمانی در قطر دستورالعمل تخصصی صادرات زعفران معرفی خریداران خارجی اب معدنی در کشورهای همجوار معرفی 50 وارد کننده اب معدنی در کشورهای حاشیه خلیج فارس معرفی وارد کنندگان مواد غذایی در کشور عراق توصیه های مهم به دارندگان امتیاز واردات خودروی جانبازی و بهزیستی راهنمای کاربردی واردات لوازم آرایشی و بهداشتی معرفی خریداران خارجی الیاف پلی استر ایران معرفی خریداران خارجی رزین صنعتی ایران معرفی 40 خریدار خارجی سنگ سرب
کلمات کلیدی وبلاگ صادرات شرکتها (٢) صادرات تولید کننده (۱) صادرات واحدهای تولیدی (۱) آموزش بورس (۱) توسعه صادرات (۱) خرید و فروش سهام (۱) واحد تولیدی (۱)
دوستان من معرفی فرصتهای شغلی برای دانشجویان در حین تحصیل وبلاگ مركز تخصصي مشاوره بازرگاني دانش نگار كارون مراحل واردات پوشاک از خارج گمرک ایران کاربردی ترین شیوه آموزش تجارت و بازرگانی قبل از خرید سهام به موارد ذیل توجه کنید شماره حساب مرکز تخصصی مشاوره بازرگانی شرکت مهندسین مشاوره دانش نگار کارون مشاوره اقتصادی شرایط تاسیس 100 فرصت شغلی راهنمای کاربردی واردات خودرو از خارج راهنمای جامع خرید و فروش سهام در بورس چگونه یک شرکت تاسیس کنم جزوات آموزشی کاربردی در صنعت و سرمایه گذاری آموزش واردات کالا به شیوه عملی و اجرایی آخرین آگهی های استخدامی در کشور پرتال زیگور طراح قالب